• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини від МОН

Уряд продовжив загальнонаціональний карантин в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. З постановою КМУ можна ознайомитись тут: bit.ly/2zXHQum.

· Дистанційний урок з біології для 6-10 класів про коронавірусну інфекцію COVID-19 (4 варіанти уроку, з адаптацією для кожного класу). Заняття знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Урок створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи ґаджетів. Усі матеріали можна завантажити тут: bit.ly/2SHYCEr. Докладна новина на сайті МОН тут: bit.ly/3bbISQi.

· Цікавий вебінар про ефективний контент на уроках української мови та літератури для здійснення формувального оцінювання (середня та старша школи) від вчительки української мови та тренера проекту “БомбеЗНО” Ольги Питюр. Відеозапис трансляції можна подивитися тут: bit.ly/3bbBAfF, а завантажити презентацію – тут: cutt.ly/bykhNmj.

· Щочетверга о 18:00 Science Teens Platform проводить у Instagram інтерактивні прямі ефіри з українськими науковцями та науковицями. Вже встигли поговорити про астероїди та Армагеддон, вплив тривоги на організм і подолання стресу, екзопланети і космічний туризм. Деталі та сторінка Science Teens Platform тут: instagram.com/p/B_C0ZMHJ-ju.

МОН РОЗРОБИЛО НОВИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВЧИТЕЛЯ. ДОКУМЕНТ НА ГРОМАДСЬКОМУ ОБГОВОРЕННІ

Дуже важлива ваша допомога – будь ласка, долучайтесь до обговорення Професійного стандарту вчителя. Цього тижня МОН оприлюднило документ до громадського обговорення.

Стандарт описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи. Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 20 травня в письмовому вигляді або електронною поштою за адресами: - Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135, - e-mail: profstandart2020@gmail.com.

Докладна новина на сайті МОН тут: bit.ly/3bcZ2sK. З документом можна ознайомитись тут: bit.ly/2SDlQLS.

ЯК ЗАПОВНИТИ КЛАСНИЙ ЖУРНАЛ ПІСЛЯ КАРАНТИНУ: ВІДЕОРЕКОМЕНДАЦІЯ ВІД МОН

Під час будь-якої форми дистанційного навчання вчитель може робити нотатки про перебіг навчання, зазначати оцінки. Заповнити класний журнал можна буде після карантину, коли вчителі з учнями повернуться до школи. Можна вести електронний журнал, якщо він є.

Т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій ділиться порадами у відеорекомендації МОН: https://bit.ly/2Wb5NWL.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН – ТЕПЕР ДЛЯ ВСІХ КЛАСІВ

З вівторка, 28 квітня, Всеукраїнська школа онлайн розпочала трансляцію уроків для учнів усіх класів. Абсолютно всі заняття можна переглянути у будь-який час на YouTube МОН.

Уроки для 5-11 класів транслюються у ПН-ПТ з 10:00, а для 1-4 класів – з 9:00 у ВТ та ЧТ.

Нагадуємо, що ви можете одразу перейти на потрібний вам список відтворення – для вашої зручності всі уроки розсортовані за класами:

· 1 клас – bit.ly/USO1class

· 2 клас – bit.ly/USO2class

· 3 клас – bit.ly/USO3class

· 4 клас – bit.ly/USO4class

· 5 клас – bit.ly/USO5class

· 6 клас – bit.ly/USO6class

· 7 клас – bit.ly/USO7class

· 8 клас – bit.ly/USO8class

· 9 клас – bit.ly/USO9class

· 10 клас – bit.ly/USO10class

· 11 клас – bit.ly/USO11class

Уся інформація про Всеукраїнську школу онлайн збирається та оновлюється за посиланням: bit.ly/2XT6BlA.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ, РЕСУРСИ, АНОНСИ

· Минулого тижня відбулось одразу 2 онлайн-трансляції у форматі “Вчитель вчителю про дистанційну освіту”. Думаємо, ця інформація може бути корисна вам та учителям вашої школи. Так:

- про використання сервісу Discord у дистанційному навчанні розповідає вчитель математики Тарас Павлов. Тут можна подивитися запис онлайн-трансляції: bit.ly/2WeYSLV, тут можна завантажити презентацію про сервіс: cutt.ly/YysCnkC, тут можна завантажити сам сервіс Discord: discordapp.com.

- про цікаві сервіси, які можна використовувати для уроків Географії під час дистанційного навчання, розповідає вчителька Алла Євтушенко. Відеозапис її трансляції можна подивитися тут: bit.ly/35jDsSj, а завантажити презентацію можна тут: cutt.ly/1yinYsm.

· Якщо педагоги вашої школи під час онлайн-навчання використовують ZOOM, важливо пам’ятати про елементарні правила безпеки:

- не поширюйте посилання на онлайн-конференції у відкритому доступі, надавайте його лише тим, хто має бути на занятті, зустрічі;

- використовуйте можливість входу в конференцію за паролем, який надсилається учасникам заздалегідь;

- вимкніть функцію “долучитись раніше організатора” – так ви, будучи в ролі організатора, зможете краще контролювати, хто заходить у конференцію;

- користуйтесь функцією “кімната очікування”, за допомогою якої організатор зможе підтверджувати учасників конференції до її початку і виявляти зайвих;

- користуйтесь функцією передачі файлів лише коли впевнені у всіх учасниках конференції – це убезпечить від надсилання вірусних програм і зайвих файлів невідомими особами;

- оновіть програму до останньої версії;

- спробуйте використовувати інші сервіси для дистанційного навчання.

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 11 ТРАВНЯ

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня. Це означає, що всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

З огляду на це ось на що потрібно звернути увагу:

· Лист МОН щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину – тут і про організацію дистанційного навчання, і про заповнення журналів та виставлення оцінок, і про зарплати вчителів. Новина про це тут, безпосередньо лист можна завантажити тут.

· Рекомендації МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.

·

o 22 квітня т.в.о. Міністра Любомира Мандзій провела трансляцію, де онлайн відповідала на питання освітян щодо карантину. Ознайомитись із її записом можна тут.

Також ми створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Для організації дистанційного навчання школи можуть використовувати відеоуроки для учнів 5-11 класів у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. За результатами двох тижнів роботи, 54% українців позитивно оцінили проєкт.

На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:

o 5 клас – bit.ly/USO5class

o 6 клас – bit.ly/USO6class

o 7 клас – bit.ly/USO7class

o 8 клас – bit.ly/USO8class

o 9 клас – bit.ly/USO9class

o 10 клас – bit.ly/USO10class

o 11 клас – bit.ly/USO11class

Цього тижня проєкт:

o запускає дворівневий експертний супровід, для того щоб уникнути можливих помилок та неточностей;

o отримав окрему сторінку на сайті МОН, де збирається вся оновлена інформація;

o стає доступнішим – поступово до уроків, що вже вийшли, публікуватимуться субтитри.

ОЛІМПІАДИ ТА МАН: СКАСУВАННЯ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ

НЕ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ: IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року. Деталі – тут.

ПЕРЕНЕСЕНО: фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись 4-9 листопада 2020 року.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ ВЧИТЕЛІВ-ПЕНСІОНЕРІВ НА КОНТРАКТ

Закон “Про повну загальну середню освіту” передбачає обов’язкове переведення всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, на строкові договори з 1 липня 2020 року.

З огляду на це МОН зробило роз’яснення та рекомендувало керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори на один рік.

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

На сайті МОН оприлюднено докладний звіт про результати громадського обговорення Державного стандарту базової середньої освіти.

При цьому до 1 травня всі зацікавлені особи зможуть взяти участь в онлайн-обговоренні доопрацьованого проєкту Стандарту та стратегії його впровадження. Про час проведення таких обговорень буде повідомлено на сайті та у соцмережах МОН.

Ми дуже просимо вас ознайомитись із проєктом Держстандарту, з результатами громадського обговорення, а також слідкувати за оновленнями на сайті та у соцмережах МОН, щоб долучитись до обговорення.

Ваша думка у цьому питанні надзвичайно важлива!

Кiлькiсть переглядiв: 468

Коментарi