• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека - це дім, де живе книга!

Традиційне значення слова бібліотека — колекція книг або приміщення, де зберігаються книги. Першою відомою бібліотекою можна вважати храм в Ніппурі - Ніппурська бібліотека: більше 30 000 табличок з адміністративними, юридичними, медичними, літературними та історичними текстами, багато з яких до цих пір не опубліковані.

Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай). Найдавніша з них — клинописна Бібліотека Ашшурбаніпала в Ассірії (7 ст. до н. е.), а найбільша — Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н. е.).Першою відомою бібліотекою у Київський державі була бібліотека Софійського собору в Києві, заснована князем Ярославом Мудрим у 1037. Серед монастирських бібліотек України відзначалася бібліотека Києво-Печерської лаври (11 ст.). Але стародавня частина її фондів загинула під час пожежі 1718. В 17 столітті засновано Києво-Могилянську академію і при ній бібліотеку. В Україні були організовані також великі бібліотеки при університетах: Львівському (1661), Харківському (1805), Київському (1834) і Чернівецькому (1875). У 19 ст. були створені публічні бібліотеки в Одесі (1830), Харкові (1886) та інших містах.

Бібліотека… Древня і вічно жива обітниця людського розуму. Ряди книжкових полиць бережуть в собі багатогранність живого світу.

Бібліотека – це дім де живе книга. Є час книги. Він не схожий на всі інші. Коли людина читає, то слово підіймається з білої сторінки і достигає свідомості живої людини, воно перестає бути словом. Воно перетворюється в пильний погляд, рух руки, сльозу, посмішку, думку – воно стає життям. І це так чудово, що люди не схочуть і не зможуть відмовитися від книги, поки існує вона, як явище природи. Час книги…

Бібліотека нашої школи має свою цікаву та багату подіями історію. На книгах шкільної бібліотеки зросло не одне покоління читачів. Протягом свого існування бібліотека приймає активну участь в культурно-просвітницькому житті школи. Багате історичне минуле, краса рідної природи, талановиті люди складають історію рідного краю, яка знаходить своє відображення у краєзнавчій зоні бібліотеки. Тут можна знайти відповіді на питання з історії, культури, мови, літератури, звичаїв і традицій рідного краю, ознайомитися з предметами культури та побуту нашого села. Запрошуємо до нашої бібліотеки всіх бажаючих ознайомитися з новинками літератури, переглянути та вибрати книгу до смаку!/Files/images/DSC00778.JPG/Files/images/DSC00767.JPG/Files/images/DSC00766.JPG/Files/images/DSC00768.JPG/Files/images/DSC00771.JPG/Files/images/DSC00776.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 699

Коментарi